Lazer Makinesi ZMST-L80 tarafından düzeltilen TV Ekranı Titremesi

TV Ekranı Titremesi Nedir?

TV ekranı titremesi genellikle kablo bağlantılarınız gevşediğinde, kablolar hasar gördüğünde veya bağlantı portları hasar gördüğünde meydana gelir. TV ekranınız ayrıca elektriksel parazit veya hatta oda aydınlatması nedeniyle titreyebilir.

tv screen flickering repair fix | TV panel Laser Machine | TV ekranı titremesi

Lazer Makinesi ile TV Ekranı Titremesi hatası nasıl düzeltilir?

TV ekranlarında sık görülen bir arıza türü, TV ekranı titremesi olarak adlandırılan tüm ekranın veya bir kısmının titreşimidir. Bu tür arızalar genellikle ana gerilim hatlarında (VGH – VGL) ve yatay komut satırında kısa devre olmasından kaynaklanır.

Şimdi de bu ekranların hatalarını lazer optik sistemi ile gidereceğiz. Hasarlı noktaları aramak için daha gözlemlenebilir yatay çizgiler boyunca sıklıkla X1’e (sağ taraf) doğru hareket ederiz. Pano içindeki devreler ilk bakışta karmaşık görünse de devre çeşitlerini bilmek ekranın analizini çok daha basit hale getirdiğini belirtmekte fayda var.

Bazen kirli bir nokta hasarlı bir noktayla karıştırılabilir. Fakat gördüğünüz gibi hasarlı nokta daha renkli ve daha spesifik bir geometrik oluşuma sahip.

Hasarlı noktayı bulduktan ve bağlantıyı düzelttikten (hasarlı noktayı ayırarak) sorun çözüldü.

Aşağıdaki videoda Laser Machine ZMST-L80 ile TV ekranı titremesi sürecini kontrol edebilirsiniz.

Lazer Makinesi ZMST-L80 teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak için linke tıklayınız. Ayrıca, lütfen bizimle WhatsApp [WA simgesi] üzerinden sohbet etmekten çekinmeyin.

black vertical line | ZMST-L80 laser machineYapıştırma Makinelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Lütfen bonding-h908-lcd-ekran-tamir-makinesi ve Bonding Machine SWO 1904 Pro linkine tıklayın.

Leave a Reply