Lazer Makinesi ZMST-L80 ile sabitlenen LCD/LED TV panelinde Siyah Dikey Çizgi

LCD/LED TV Siyah Dikey Çizginin nedeni nedir?

LCD/LED TV Siyah Dikey Çizgi, yatay çizgilere benzer nedenlerle görülebilir: ekran hasarı, gevşek kablolar ve teller veya arızalı bir T-Con kartı. TV panelini uzun süre açık bırakırsak siyah dikey çizgiye de neden olabilir.

TV panel ekranında arıza olması durumunda dikey kontrol devresinde veri giriş yolunun kesilmesi nedeniyle siyah dikey çizgi oluşur.

Lazer Makinesi ile LCD/LED TV Siyah Dikey Çizgi nasıl düzeltilir?

Lazer makinesi ile onarım yapmak için ilk adımda ekran arızasının türünü çıplak gözle gözlemlemek her zaman daha iyidir. Hatanın tam yerini çıplak gözle bulmanın, yani ekranı farklı şekillerde oynatmanın veya ekranın giriş gücünü anında kesmenin birçok yolu vardır.

ZMST-L80 lazer makinesi, 5, 10 ve 20 kat büyütmeli optik sisteme sahip olup, bu sadece büyütme özelliğine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda lazer ışınını lensin içinden de çekebilir.

Kullanıcı, optik sistemi kullanarak hatalı dikey çizgiyi gösteren piksellerin altındaki hasarlı yolu bulur. Onarım işleminde, aktif olmayan dikey kontrol hattını belirledikten sonra, dikey hattı benzer bir hatta bağlıyoruz ki bu da sağ tarafta 6 hat veya sol tarafta 6 hat olabilir. Bağlantı işlemi lazer çekimi ile yapılır. Mesele şu ki, panel boyunca yardımcı devreler genellikle panelin etrafında daha kalındır.

Aşağıdaki videoda Laser Machine ZMST-L80 ile siyah dikey çizginin sürecini inceleyebilirsiniz.

Lazer Makinesi ZMST-L80 teknik özellikleri hakkında daha fazla bilgi almak için linke tıklayınız. Ayrıca, lütfen bizimle WhatsApp [WA simgesi] üzerinden sohbet etmekten çekinmeyin.

black vertical line | ZMST-L80 laser machineYapıştırma Makinelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Lütfen Bonding Machine 908 Pro ve Bonding Machine SWO 1904 Pro linkine tıklayın.

 

 

 

 

Leave a Reply